pl en
Dbaj o środowisko razem z nami
Dbaj o środowisko
razem z nami

Pomagamy dbać o środowisko

Jesteśmy przeciwni produkowaniu worków na śmieci z surowców pierwotnych! Stawiamy na recykling!

Każdy z nas wytwarza ponad 300 kg śmieci rocznie! Sporą ich część stanowią odpady z folii polietylenowych, które nie przetworzone rozkładają się w środowisku przez 400 lat. Najlepszym ze sposobów na zmniejszenie ilości śmieci zalegających na wysypiskach jest ich recykling, czyli przetworzenie i powtórne wykorzystanie.

Stella Pack, europejski lider w produkcji worków na śmieci, trudny proces nowoczesnego recyklingu odpadów foliowych doprowadziła do perfekcji.

Dbanie o środowisko w Stella Pack rozpoczyna się już na etapie produkcji. Do produkcji naszych worków używamy reglanulatu powstałego z odpadów foliowych pozyskanych z selektywnej zbiórki oraz odpadów zmieszanych. Trafiają do nas odpady z foliowe z marketów oraz z sortowni odpadów.

Odpady za pomocą nowoczesnej linii produkcyjnej przetwarzamy w reglanulat, który służy nam do produkcji naszych worków. Nasza linia produkcyjna jest wyposażona w jedyny na świecie system, który łączy optyczną segregację odpadów foliowych oraz złożony proces mycia i filtracji, w którym woda jest wykorzystywana w obiegu zamkniętym. Dzięki zastosowaniu tego autorskiego systemu jesteśmy w stanie przetworzyć ponad 2 000 ton odpadów foliowych miesięcznie.

Każdego miesiąca 2 000 ton odpadów zamiast trafić na wysypiska trafia do naszych zakładów, gdzie zostaje zamienione w worki na śmieci we wszystkich odmianach i rozmiarach, w bardzo wielu wariantach kolorystycznych i zapachowych. Dzięki stosowaniu zaawansowanych technologii nasze worki są w pełni porównywalne do worków wytworzonych z surowców pierwotnych. Co istotne – zużyte worki na śmieci nadają się do ponownego recyklingu.

Wszystkie worki na śmieci produkowane w Stella Pack S.A. powstają z przetworzonych odpadów foliowych. Przetwarzamy 60 ton odpadów dziennie, jest to zawartość 3 tirów. 

Wszystkie worki na śmieci, w które mamy w ofercie są w 100% wytwarzane z odpadów i są one w pełni pełnowartościowym produktem. Po za przetwarzaniem odpadów foliowych, proces recyklingu i produkcji jest zgodny z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego, to znaczy że nic nie marnujemy tylko wykorzystujemy ponownie. Woda wykorzystywana do mycia odpadów jest filtrowana i wykorzystywana ponownie, a odpady których nie da się już dalej przetworzyć trafiają do cementowni jako paliwo alternatywne, gdzie odzyskiwana jest z nich energia. Jednym słowem jest powód do dumy. Co istotne worki po ich wykorzystaniu nadają się do ponownego recyklingu. Przyznany naszej firmie certyfikat EuCertPlast daje pewność, że nasze worki na śmieci są produkowane z surowców wtórnych, a ich produkcja odbywa się zgodnie z najlepszymi praktykami mającymi na celu ochronę środowiska.

Zobacz jak wygląda ekologiczny proces produkcji worków na śmieci wykonanych z regranulatu pochodzącego z recyklingu odpadów foliowych.

Sprawdź gdzie znajduje się najbliższy dystrybutor marki Stella

jesteśmy w wielu miastach w Polsce

znajdź dystrybutora